06/23/13 22:19

Българският мъжки национален отбор победи Аржентина с 3:1 гейма

Българският мъжки национален отбор победи Аржентина с 3:1 гейма във втората среща между двата тима от Световната лига и е лидер в класирането на група „А”. В зала “Арена Армеец” аржентинците спечелиха първия гейм с 25:17 точки, а българите надиграха гостите с 25:19, 25:21 и 31:29 в останалите три гейма. В първата част нашите момчета бяха изненадани от типичната скоростна игра на гостите, които се справиха добре на посрещане и развиха бързите си атаки при мрежата. След това обаче нашите момчета затегнаха блока, а Цветан Соколов и Тодор Алексиев се разигтраха. Най-драматичен и красив беше последният гейм, когато Соколов направи 12 точки, завършвайки с общо 23, докато Алексиев направи 21 точки. Бруно Романьоти се отчете със 17 за гостите. Всъщност в четвъртия гейм ня...