07/01/13 09:05

Бразилия победи с 3:0 Испания и спечели Купата на конфедерациите

Бразилия победи с 3:0 Испания във финала на турнира за Купата на конфедерациите и спечели трофея за четвърти път. Неймар и на два пъти Фред оформиха класическата победа за ”селесао“, с която домакините на турнира дадоха сериозна заявка за титлата на Мондиала след 12 месеца. Световният и европейски шампион Испания не успя да се противопостави на Бразилия, като показа слаба игра в защита. Серхио Рамос пък изпусна дузпа, а Жерар Пике бе изгонен за нарушение срещу Неймар. Новото попълнение на Барселона Неймар бе избран за най-силен играч на турнира, а за голмайстор бе определен Фернандо Торес с пет попадения. Толкова има и Фред, но испанецът има повече асистенции.