07/07/13 17:11

Фетел триумфира в Германия

/КРОСС/ Пилотът на Ред Бул Себастиан Фетел спечели Гран при на Германия.Трикратният световен шампион започна състезанието от втората позиция, но веднага изпревари стартиралия от полпозишън Люис Хамилтън. Фетел влезе рано в бокса за смяна на гуми, което му струва първата позиция. След това той успя да си върне предишното предимство по пътя към първи успех у дома.До края на състезанието нямаше проблеми за 26-годишния пилот, който завърши първи, следван от Кими Райконен с Лотус и съотборника му Ромейн Грожан. Четвърти остана Фернандо Алонсо с Ферари, следван от изостаналия Хамилтън. Пети се нареди Дженсън Бътън, а шести остана Марк Уебър с другия болид на Ред Бул.В класирането при пилотите Фетел удължи преднината си на върха и вече има 157 точки. Втори е Алонсо със 123. На трето място се нареди Кими Райконен със 118.