(http://noresharski.com/)
В търсене на животоспасяващ Позитивизъм
Автор: Иван Бондоков*, „доктор на позитивните науки“
След дълги години на изследвания учени установиха, че обществото ни страда от не толкова рядка, но трудно излечима болест, която в нашите географски ширини върлува от доста години: липса на позитивизъм. Хромозомите на позитивизма в обществото просто са намалели до критични граници.
Симптомите на тази болест са съвсем очевидни и лесно разпознаваеми. Почти всеки втори българин страда от нея. По последни изследвания се оказва, че България е тъй да се каже огнището на това заболяване в световен мащаб и учените до сега са изправени пред невъзможността да намерят лек.
Ситуацията е критична и ако не се намерят достатъчно големи количества позитивизъм скоро обществото ни ще трябва да премине на хуманно дишане, изпаднало в будна кома.
Акциите за даряване на позитивизъм до сега се оказват недостатъчни за набиране на нужните количества, след като хората, които притежават от така ценната съставка, се прекалено малко. Въпреки, че е доказано, че позитивизмът се мултиплицира ако се дарява, повечето хора не са готови да рискуват да загубят и малкото останал им такъв.
Неосъзнали, че обществото, в което живеем е един организъм и ако една част от него е тежко болна от крайна липса на позитивизъм, то и другите части и органи скоро биват заразени, хората не действат като едно цяло, а остават вирусът на апатията да разяжда ежедневно и без това слабото обществено тяло. Мултиплицирането на клетките на позитивизма става единствено и само чрез силна душевна храна и мисли за доброта и състрадание. Според учените е нужно при установена силна липса на позитивизъм да се концентрираме върху малките неща от живота и да се опитаме да сме добри с другите, като по този начин се стимулира създаването на нови позитивни клетки и има шанс на място, където е липсвал позитивизъм да се зароди такъв, който да се противопостави на Щамът на апатията.
Специалисти предупреждават, че през идните месеци освен грипни и други вирусни епидемии, ще се засилят и случаите на рязко преминаване от слаб, едва доловим позитивизъм към тежка и хронична апатия, което може да доведе до унилост, демотивация и депресии.
Като естествени превантивни мерки се препоръчват чести срещи с приятели, прекарване на повече време със семействата, ангажиране в граждански и доброволчески инициативи и спонтанно извикване на думата Оставка в няколко тоналности и вариации. Най-ползотворно би било да се вика Оставка в компанията на повече хора и с повече патос.
В търсене на лек срещу липсата на позитивизъм учените напомнят, че това е задача на цялото общество и всеки един от нас може да се окаже носител на така нужната ни рецепта за имунизация срещу вирусите на апатията, които властват в днешно време из общественото органично тяло.
И последно, но не по важност : Единственото доказано лечение срещу личностната ерозия на позитивизма е Усмивката. Когато усетите наличието на симптомите на болестта Апатия, препоръчваме ударни дози усмивки и смях.
Пазете личното, но и общественото здраве преди всичко!
Текстът е публикуван първо във Facebook профила на автора.
The post В търсене на животоспасяващ Позитивизъм appeared first on Noresharski.com.
Свързани новини:
- И Видин обявява грипна епидемия
- Без безплатни бързи тестове за грип
- Приложение на „Майкрософт” ще ни предупреждава за сайтове с фалшиви новини
- Опозиционерът Хуан Гуайдо се обяви за временен президент на Венецуела
- Жената, нападнала медик в Горна Оряховица, е с повдигнато обвинение
- Руската ВТБ: Заложници сме на нарастващ конфликт между Тръмп и Конгреса
- Ивелин Попов се настани в хотела на "Ростов" в Доха, ще подписва
- Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС
- Паредес се отдалечава от ПСЖ
- Прекратиха търсенето на самолета със Сала поне за днес
- Погба носи тузарски костюм със своите инициали
- Зафиров: Цената на Неделев е висока
- Емери: Арсенал работи по трансфера на Суарес
- Зафиров: Неделев отхвърли ЦСКА и Лудогорец, търсим нападател и ляв бранител
Виж всички новини от 2013/12/19