06/06/16 06:53

Джокович триумфира на "Ролан Гарос"

/КРОСС/ Световният №1 Новак Джокович спечели първа титла на Ролан Гарос в кариерата си след триумф в четири сета над Анди Мъри с 3-6 6-1 6-2 6-4. Сърбинът бе загубил три финала в Париж в миналото и като предаде първия сет днес, изглеждаше сякаш историята може да се повтори, но оттам нататък Ноле бе безапелационен и попълни мечтания Кариерен Шлем. Джокович е петият тенисист в Оупън ерата, триумфирал във всички турнири от Големия Шлем, след Род Лейвър, Андре Агаси, Роджър Федерер и Рафаел Надал, а постижението му е още по-впечатляващо, защото в момента той държи титлите и от 4-те „мейджъра", пише tenniskafe.com. Джокович започна вдъхновено мача с пробив на нула благодарение на две перфектни къси топки. Още в следващия гейм обаче авансът на сърбина бе заличен с великолепна комбинация къса - лоб на Мъри на брейкбола. В следващите минути стана ясно, че Мъри е излязъл с много по-агресивна нагласа за този финал в сравнение с някои от по-ранните си мачове в турнира и шотландецът набързо дръпна с 4-1 гейма. От друга страна, притеснението и сковаността си личаха в играта на Джокович и той допускаше сериозно количество непредизвикани грешки, предимно от форхенд. Световният номер 1 за първи път спечели подаването си в шестия гейм въпреки отличната игра в защита на Мъри. До края на сета и двамата имаха известни проблеми със сервирането си, но до нови възможности за пробив не се стигна и сетът отиде за шотландеца - 6-3 след 48 минути игра