06/20/16 23:51

Уелс размаза Русия и я изхвърли от Евро 2016

Отборът на Уелс буквално размаза отбора на Русия с 3:0 и изхвърли сочения за един от фаворитите в група “В“ от първенството. Превъзходството на британците беше толкова голямо, че те могат да съжаляват, че не вкараха поне още толкова голове. Мачът започна с много силна преса на Русия и в първите 6-7 минути Уелс не можеше да изкара топката от своята половина. В следващите няколко минути обаче играта бе изравнена и пренесена в центъра на терена. Така се стигна до 12-ата минута, когато халфът на Уелс Джо Алън направи почти гениален пас към Арън Рамзи, елиминирайки цялата защита на руснаците. Рамзи не сгреши – 1:0. Отговорът бе хаотичен натиск на Русия до 20-ата минута, когато при разбъркване Найл Тейлър се оказа сам срещу Акинфеев. Вратарят спаси първия удар, но топката пак попадна в краката на Тейлър, който този път вкара – 2:0 за Уелс. В 27-ата минута дойде единственото чисто положение за Русия в мача. Артьом Дзюба бе изведен сам срещу Хенеси, но вратарят на Уелс спаси. Само три минути по-късно Уелс пропусна третия си гол - Сам Воукс пропусна сам срещу Акинфеев след брилянтен пробив на Гарет Бейл. До края на полувремето Бейл и Рамзи пропуснаха по още едно положение. Втората част започна така, както приключи първата – с много по-смислена игра на Уелс и много изтървани положения. Руснаците изглеждат отчаяни още преди да е свършил мача. В 67-ата минута Рамзи изведе Гарет Бейл сам срещу Акнфеев, който увенча добрата си игра с гол - 3:0 за Уелс. До края на мача не паднаха повече голове и Русия отпадна безславно от турнира след две загуби от Уелс (0:3) и Словакия (1:2), както и един равен срещу Англия (1:1), постигнат с изравнителен гол в последната минута. В другия мач от групата Англия и Словакия завършиха 0:0. Така първите три отбора от група “В“ (Уелс, Англия и Словакия) ще продължат напред.