07/20/16 09:12

Григор Димитров загуби от 82-я в света

Българският тенисист Григор Димитров загуби още в първия кръг на турнира на твърди кортове във Вашингтон. Той беше победен от 82-я в света Даниел Евънс (Великобритания) с 4:6, 4:6 след 1.24 часа игра. Димитров бе пробит още в първия гейм, но успя да върне пробива в осмия. Веднага след това българинът бе пробит отново за 5:4 и Евънс не пропусна да затвори сета при своето подаване. Във втория сет Димитров пропусна добри възможности за пробив в първия и третия гейм. Евънс обаче не пропусна своите шансове и направи два пробива, за да поведе с 5:2. Едва тогава Димитров показа част от играта си. При 0:40 и при сервис на англичанина, Димитров отрази три мачбола и направи обрат, за да пробие, намалявайки до 3:5. Последва гейм на нула за Димитров, но след това Евънс отново бе на сервиз и затвори мача с 6:4.