08/09/16 19:50

Джудистът Ивайло Иванов загуби четвъртфинала, ще се бори за бронза

Българският джудист Ивайло Иванов отпадна на четвъртфиналите в категория до 81 кг на олимпийския турнир в Рио де Жанейро, след като загуби от американеца Травис Стивънс с ипон, но с две победи преди това си гарантира репешаж за бронзовия медал, който ще се състои в 21.44 часа във вторник вечерта. Другият участник в репешажа за бронза ще е италианецът Матео Маркончини. Срещата срещу опитния Стивънс започна с тактическо надлъгване, а след минута Иванов направи опит за хвърляне през рамо, но не успя. Веднага след това американецът успя да го задържи с ключ на земята за 20 секунди и това доведе до ипон. "Подцених ситуацията. Позволих да ме затисне накрая, моя грешка. Трябваше да я предотвратя. Малко съм изнервен от загубата, но ще се мобилизирам и ще дам всичко от себе си до края", заяви Иванов след двубоя пред БНТ. Българинът стартира участието си през деня с убедителна победа над холандеца Франк де Вит. Иванов първо направи вадзари, след това показа отлична защита, а 25 секунди преди края стигна до успеха с ипон след ключ, предаде сайтът Дневник. На осминафиналите Иванов се изправи срещу корееца Сеунгсу Лий и започна стабилно и демонстрира добра защита, но 2:30 минути преди края получи наказание, което го постави в по-неблагоприятната позиция от двамата. Кореецът продължи да е по-агресивен и не оставяше много възможности на българина, но по-малко от минута преди края той все пак реализира вадзари и поведе с 10:0. Лий се опита да потърси хвърляне, Иванов получи наказание, но в крайна сметка удържа преднината си до края и така си гарантира поне репешажа.