08/12/16 18:11

Разочарование от българските атлети в седмия ден на олимпиадата

Разочароващото представяне на българските спортисти на олимпийските игри в Рио де Жанейро продължи и в седмия ден от началото на най-голямото спортно събитие за годината. Бокс Световната шампионка по бокс Станимира Петрова загуби още в първия кръг на турнира. Българката, която се целеше в златния медал в Рио, отстъпи пред украинката Татяна Коб с 1:2 съдийски гласа в категория до 51 килограма. Спортна стрелба Състезателят по спортна стрелба Антон Ризов също не успя да преодолее квалификациите на 50 метра пушка от положение легнал. Българинът събра 621.2 точки и остана 27-и в крайното класиране на втората от трите си дисциплини на игрите в Рио де Жанейро. 28-годишният състезател от Сандански завърши с 13.6 точки по-малко от германеца Хенри Юнгхенел, който затвори осмицата. Руснакът Сергей Каменский спечели квалификацията с нов олимпийски рекорд - 629 точки. Той изпревари само с 0.1 точки сънародника си Кирил Григорян, който също подобри досегашното най-доброто олимпийско постижение. Много близо до тях остана и южнокореецът Ким Джон Хьон - 628.1 точки. Антон Ризов не успя да стигне до финала и на първата си дисциплина - 10 метра въздушна пушка. Там той се нареди на 42-о място в крайното класиране. Българското участие в спортната стрелба продължава в неделя, когато Ризов ще участва в квалификациите на 50 метра пушка от три положения. Лека атлетика Гюлетласкачката Радослава Мавродиева за втори път се провали на олимпийски игри. След като преди четири години в Лондон направи три неуспешни опита, този път българката завърши на 21-а позиция с резултат от 17.20 метра и не се класира за финала. Преди два месеца Мавродиева постигна личен рекорд за сезона - 18.27 метра в Бургас, а през тази година завърши пета на европейското първенство на открито с 18.10 метра и шеста на световното първенство в зала с 18 метра. Ако Мавродиева беше успяла да повтори някое от постиженията си, това би й осигурило участие във финала на гюле. За него се класираха най-добрите 12 атлетки, като последна влезе Альона Дубицлая от Беларус със 17.76 метра. Ивет Лалова също започва участието си в Рио. Тя ще бяга в предварителните сериите на 100 м, които са след полунощ българско време. Бадминтон Сестрите Габриела и Стефани Стоеви ще се изправят срещу китайките Юантинг Танг и Янг Ю в турнира по бадминтон в 21:55 часа българско време. Двубоят от груповата фаза на надпреварата и фаворит в него е азиатската двойка. Габриела и Стефани Стоеви загубиха първата си среща от Йе На Чан и Со Хи Ли с 0:2 гейма.