08/13/16 09:29

Ивет Лалова сред 16-те най-добри на 100 м в Рио

/КРОСС/ Най-бързата ни спринтьорка Ивет Лалова се класира за полуфиналите на 100 м на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Българката финишира трета в серията си с 11,35 сек. На първо място завърши американката Инглиш Гарднър с 11,09 сек., а втората позиция остана за Карина Хорн от Южна Африка с 11,32 сек. Лалова стартира силно и водеше до шейсетия метър, но загуби от скоростта си и бе изпреварена от Гарднър. Най-бърза в сериите беше двукратната олимпийска шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ямайка) - 10,96 сек. Полуфиналът е в неделя (14/08/2018), от 03:14 ч., а финалът - в 4:37 ч.