08/19/16 19:21

Владимир Дубов ще се бори за втори бронзов медал за България

Българският борец в категория до 57 килограма Владимир Дубов ще се бори за втори бронзов медал от Олимпиадата в Рио де Жанейро, след като спечели две победи, но загуби полуфиналния мач. На осминафиналите борещият се за България натурализиран украинец победи американеца Денис с 11:0 технически точки след едва 89 секунди борба. Във втората схватка той също бе убедителен срещу румънеца Гуйдя - няколко скоростни атаки и 10:0 за едва две минути. На полуфиналите обаче Дубов загуби от действащия световен и европейски шампион и сребърен медалист от игрите в Лондон 2012 Владимир Хинчегшвили от Грузия с 4:8 технически точки. Дубов започна много добре мача, като поведе с 4:2 точки след първата част. В началото на втората част обаче грузинецът успя да изравни резултата и взе предимството на последно направил точка. Мачът продължи с равностойна борба, но задълженият да атакува Дубов позволи на Хинчегшвили да го заключи и хвърли за четири точки.