09/01/16 06:14

Пиронкова загуби от Джоана Конта

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на "Ю Ес Оупън". Тя загуби с 1:2 сета (2:6, 7:5, 2:6) от поставената под номер 13 в основната схема британка Джоана Конта.  Съперничката на Цвети получи топлинен удар, мачът бе прекъснат за 30 минути, за да получи Конта медицинска помощ. Първият сет започна с ранен пробив на Конта, която впоследствие поведе с 4:1. Пиронкова намали до 2:5, но нямаше сили за нищо повече в първата част. Вторият сет бе по-оспорван, като двете състезателки си размениха по няколко пробива. При 6:5 Цвети пропусна два сетбола. В този момент двубоят бе прекъснат заради неразположението на британката. След подновяването на играта, Конта допусна двойна грешка и Пиронкова изравни резултата в сетовете - 1:1. Решителната трета част започна с пробив за представителката на Великобритания. Тя бързо натрупа преднина от 5:2 и затвори мача с 6:2. В следващия кръг Джоана Конта ще срещне швейцарката Белинда Бенчич, която победи в два сета Андреа Петкович от Германия, съобщи бТВ. Цветана Пиронкова напуска турнира със 70 точки за световната ранглиста и 77 188 долара от наградния фонд.