09/30/16 19:13

Григор Димитров стигна до полуфинал на турнир в Китай

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за полуфинала на турнира в китайския град Чънду, след трудна победа срещу аржентинеца Диего Шварцман. Аржентинецът е неудобен съперник за Димитров. Единственият досега мач между двамата – на финала на турнира в Истанбул в началото на май – завърши с кошмарен обрат за българина. Той поведе със сет, после с 5:2 във втория, но загуби с 6:7. А в третия направо се срина – 0:6. Тази срив повлече серия от загуби в други турнири. В Чънду мачът започна зле за Димитров. Той загуби първия сет с 4:6 след като допусна един пробив в подаването си. После след нов пробив изоставаше и във втория сет с 2:4, когато започна обратът. Българинът на свой ред на два пъти проби подаването на съперника си за 6:4. В третия сет Димитров повиши значително нивото на играта си и спечели с 6:3 след два часа игра. На полуфинала той ще се изправи срещу победителя от мача между водача в схемата Доминик Тийм от Австрия и петия Алберт Рамос от Испания. С днешната победа обаче Григор Димитров си гарантира връщането в първата двайсетица на световната ранглиста.