11/23/16 21:11

Руският Ростов би славния Байерн с 3:2

Руският Ростов шокира Байерн Мюнхен у дома в двубоя от петия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Баварците вече си бяха осигурили участие в 1/8-финалите и не играха на 100 процента, но заради загубата с 2:3 ще останат на второ място в групата си. Руският тим пък вече има четири точки и гледа смело към Лига Европа напролет. В 36-ата минута Дъглас Коща откри резултата в полза на Байерн. След пробив на Ренато Санчес отляво защитата на Ростов не успя да изчисти топката, тя попадна в бразилеца и той с техничен удар я насочи в горния десен ъгъл на Джанаев. Минута преди почивката след грешка в защитата на Байерн Полоз напредна в полето на съперника и намери Азмун, а той хладнокръвно финтира и прати топката покрай Улрайх. В началото на второто полувреме грешка на Боатенг подари топката на съперника, а след това германският национал повали Нобоа в наказателното поле. Полоз бе точен от бялата точка и изненадващо изведе Ростов напред в резултата. Преднината на руснаците се задържа около две минути. Рибери изведе Бернат в наказателното поле и бранителят с мощен удар не остави шансове на вратаря на домакините. Руснаците успяха отново да поведат в 66-ата минута. Тогава след една контраатака Тиаго изрита Полоз малко пред наказателното поле и от прекия свободен удар Кристиан Нобоа прати топката в левия долен ъгъл на Улрайх, който не бе заел най-добрата възможна позиция. РОСТОВ - БАЙЕРН 3:2 0:1 - Дъглас Коща (36) 1:1 - Азмун (44) 2:1 - Колаз (50-д) 2:2 - Бернат (52) 3:2 - Нобоа (66)