11/26/16 16:14

Люис Хамилтън с „Мерцедес“ спечели квалификацията преди Гран при на Абу Даби

/КРОСС/ Световният шампион Люис Хамилтън с „Мерцедес" спечели квалификацията преди последния старт за сезона във Формула 1 за Голямата награда на Абу Даби, съобщава сайтът на Международната автомобилна федерация. Англичанинът направи обиколка на пистата „Яс Марина" за 1.38,755 минути. С второ време остана съотборникът на Хамилтън и лидер в класирането при пилотите Нико Розберг. Германецът бе по-бавен с 0,303 секунди.Пилотите на „Мерцедес" ще започнат състезанието от първа редица, като преди старта Розберг има аванс от 12 точки пред Хамилтън в класирането. От втора редица състезанието ще стартират Даниел Рикардо от „Ред Бул" и Кими Райконен с „Ферари". Рикардо бе по-бавен с 0,834 секунди от Хамилтън, а Райконен изостана с 0,848 секунди от англичанина.Четирикратният световен шампион Себастиян Фетел с „Ферари" даде пето време и ще стартира от трета редица, заедно с Макс Верстапен от „Ред Бул".