Thalloderma Shop
01/23/17 08:49

Григор Димитров e на четвъртфинал в Мелбърн

Григор Димитров се класира за втори път в кариерата си на четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия, побеждавайки в понеделник узбека Денис Истомин с 3:1 сета (2:6, 7:6 (2), 6:2, 6:1). Мачът започна трудно за българина. В първия сет Истомин успя да пробие сервиса на българина два пъти – веднъж за 2:4 и още веднъж в решителния за първата част осми гейм. Димитров показа множество колебания при начален удар, докато неговият противник бе доста по-стабилен при подаването си. Във втория сет Димитров стабилизира сервиса си и това веднага даде резултат. В тази част пробиви нямаше, защото и Истомин игра добре при свой сервис. Така се стигна до тайбрек, който бе убедително спечелен от българина 7:6 (2). Третият сет започна с превъзходство на българина, който се възползва от психологическото предимство на спечеления тайбрек. С убедителен сервис той поведе с 1:0. След това Истомин взе за кратко медицински тайм аут заради проблем с бедрото. Травмата преследва Истомин до края на мача, който очевидно бе преуморен от двете поредни петсетови срещи преди това. След прекъсването Димитров проби сервиса на своя съперник, а после и затвърди успеха при своето подаване, повеждайки с 3:0 гейма. До края на тази част Истомин така и не успя да стабилизира играта си и допусна още един пробив, с който Димитров затвори сета с 6:2. В четвъртия сет мачът буквално се доиграваше. Истомин рухна физически и успя да спечели само един гейм при свое подаване. Българинът бе уверен при свой сервис и не му се наложи да полага големи усилия, за да спечели. Успехът означава 360 точки за световната ранглиста за Григор Димитров. За Истомин Австралия също бе много успешна. Във втория кръг 117-ят в света изигра мача на живота си, побеждавайки световния номер 2 Новак Джокович. На четвъртфинала Григор Димитров ще се изправи срещу 11-я в световната ранглиста Давид Гофин (Белгия), който победи Доминик Тием (Австрия) с 3:1 (5:7, 7:6 (4), 6:2, 6:2).