Thalloderma Shop
01/25/17 08:31

Григор Димитров е полуфиналист на Australian Open!

/КРОСС/ Григор Димитров е полуфиналист на Australian Open! Българинът изнесе истински урок по тенис на световния №11 Давид Гофен, побеждавайки го напълно безапелационно след три сета - 6:3, 6:2, 6:4. Така Гришо за първи път в кариерата си стигна до последните 4 на Australian Open, а това е и вторият му полуфинал на турнири от Големия шлем след Уимбълдън 2014. В битката за място на финала съперник на Димитров ще бъде победителят от мача между Рафаел Надал и Милош Раонич. Мачът започна по възможно най-добрия начин за българина, който в рамките на няколко минути поведе с 3-0 след затвърден пробив. Постепенно обаче белгиецът се отърси от слабото начало и успя да върне брейка изоставане в петия гейм. Григор направи лека грешка от форхенд, но се измъкна с втори сервис. Димитров отрази и втори шанс за пробив, а бекхендът на Гофен заработи и му осигури и трети, при който два от ударите на таланта ни закачиха филето, но отново се стигна до 40-40. Световният №11 продължи да натиска и заслужи рибрейка при четвъртия шанс. Развръзката настъпи в осмия гейм. Димитров прояви изключително търпение и заслужи пробив в ключов момент за 5-3. Гофен спаси цели три брейкбола с хубави сервиси в точния момент, само че Димитров не отпусна хватката и с две дълги разигравания заслужи брейка, който му отвори вратата за спечелването на първия сет. И след малко повече от 40 минути това бе факт. След почивката нивото и на двамата играчи падна, сравнено с тениса, който демонстрираха в първата част