Thalloderma Shop
01/25/17 08:18

Григор Димитров прегази Гофен и за първи път е на 1/2-финал на Australian Open

Григор Димитров "прегази" 11-ия в света Давид Гофен и за първи път в кариерата си се класира за полуфинал на Откритото първенство на Австария. Четвъртфиналният им мач започна в 6 ч. сутринта българско време, продължи два часа и 12 минути и приключи с резултат 6:3, 6:2, 6:4. В петък, на полуфинал, първата ни ракета ще се изправи срещу един от другите двама четвъртфиналисти в неговата част от схемата - Милош Раонич или Рафаел Надал. Мачът започна с ранен пробив за Григор. Той взе подаването си, спечели това на съперника и затвърди преднината на 3:0 само за 7 минути. Гофен спечели подаването си за 3:1, но петият гейм се завърза и след няколко възможности Гофен върна пробива, след което спечели и подаването си - 3:3. Следващият пробив дойде в осмия гейм - след няколко пропуснати възможности за пробив и дълго разиграване (22 удара) Григор проби за втори път - 5:3. Нов оспорван гейм и след общо 42 минути игра българинът спечели първия сет с 6:3. Никой не успяваше да вземе подаването си през първите три гейма на втория сет . Двойна грешка на Гофен отвори възможността за пробив в първия гейм. При 15:40 Григор реализира още първата възможност за пробив и поведе с 1:0. Изоставаше с 0:30 във втория гейм, взе точка, но мрежата прати топката извън полето и резултатът стана 15:40 за Гофен. Следващата топка също се заби в мрежата и пробивът бе върнат - 1:1. Отново двойна грешка на Гофен помогна на Григор да пробие и да поведе в резултата с 2:1. Пробивите спряха в четвъртия гейм, спечелен от сервиращия Григор. След труден сервис гейм 11-ият в схемата успя да спечели подаването си. Нов пробив на Григор обаче му осигури комфортна преднина - 5:2. След дълъг, опорван гейм Григор реализира втората си възможност за спечелване на сета и след 43-минутен сет и общо час и 25 минути игра водеше с 2-0 сета. Третият сет започна с размяна на сервис геймове. Пробив нямаше чак до седмия гейм, когато Григор се наложи и спечели подаването на съперника си и поведе в резултата с 4:3. Перфектна защита му осигури и следващия гейм - 5:3. Григор пропусна две възможности да пробие и затвори сета и мача при подаване на съперника си, но спечели подаването си на нула и затвори сета и мача за 2 часа и 12 минути. 26-годишният белгиец е 11-и в света и в основната схема на турнира, а Димитров е №15. Двамата са имали пет двубоя досега и Гофен не е побеждавал българина нито веднъж. Последният им мач е от юни 2016 година. Шампионът от тазгодишното издание на турнира в Бризбейн Димитров досега няма загуба през 2017 г. По пътя си до четвъртфиналите на първия от турнирите от Големия шлем за годината 25-годишният българин отстрани австралиеца Кристофър О`Конъл , корееца Хьон Чунг , поставения под №18 в схемата французин Ришар Гаске и "екзекутора" на Новак Джокович Денис Истомин от Узбекистан. Полуфиналът е в петък от 10,30 ч. българско време. Ще се излъчва пряко по Евроспорт 1. Другите двама полуфиналисти са Роджър Федерер, който ще играе срещу сънародника си от Швейцария Стан Вавринка.