06/02/17 14:48

Григор Димитров отпадна от "Ролан Гарос"

/КРОСС/ Григор Димитров не можа да подобри най-доброто си класиране на „Ролан Гарос". Най-добрият ни тенисист отпадна в третия кръг на втория за годината турнир от Големия шлем. Намиращият се на 13-о място в света българин загуби с 5:7, 3:6, 4:6 от 21-вия в ранглистата испанец Пабло Кареньо Буста. Срещата започна отлично за първата ни ракета, като той поведе с 4:0 в първия сет. Допусна обаче обрат и Кареньо Буста спечели със 7:5. Следващите две части бяха оспорвани, като по един пробив на испанеца беше достатъчен и за краен успех. В следващия кръг той ще чака победителя от двубоя между Милош Раонич и Гийермо Гарсия Лопес. Димитров отново не можа да се класира на осминафиналите на Откритото първенство на Франция. Той си тръгва с чек за 118 хиляди долара и 90 точки за световната ранглиста.