(http://www.clubz.bg/)
"Зюддойче": В ход е демонтажът на Тръмп
На 19 декември 1998 г. Камарата на представителите на САЩ гласува с мнозинството на републиканците да започне процедура по отстраняването от власт на президента Бил Клинтън. Повод станаха опитите на Клинтън да отрече аферата си с практикантката Моника Люински. Не ставаше дума за външната политика на Съединените щати, не и за намеса на чужди сили във вътрешната политика, не и дори Клинтън да е използвал властта си, за да оказва сериозен натиск върху институции.
Всичко това се отнася и до Доналд Тръмп. Изслушването на уволнения от него шеф на ФБР Джеймс Коми показа, че има достатъчни основания да се започне процедура по импийчмънт (отстраняване от власт – б. р.) срещу този президент. Коми беше убедителен. Ако републиканците в Камарата на представителите и Сената биха демонстрирали и наполовина решимост за разследване, каквото имаха техните колеги от времето на Клинтън, то би следвало точно те сега да не се покриват.
Със сигурност Коми е дълбоко наранен. Въпреки това пред сенаторите той трезво обясни, че след разговорите си с Тръмп си е водил записки, тъй като се е опасявал, че на по-късен етап Тръмп би ги представил (разговорите) в лъжлива светлина. Едно признание на дългогодишен, на най-висш полицай на САЩ: когато е разговарял с президента, е искал да се предпази от неговата склонност към неистини. Ултимативният президент на лъжливите новини.
Демонтажът на президента започна, краят неизвестен
За отстраняване от власт не са достатъчни подобни дефицити в характера, дори и когато при Тръмп те са дублирани и с ограничена способност за възприятия. Всъщност малко по-различно е представеното от Коми относно поведението на президента. Педантичният Коми заяви, че Тръмп е настоявал за лоялност, след което го е притискал във връзка с процедурата срещу съветника по сигурността на Тръмп, а и по цялата «руска връзка». Когато Коми не е поискал да поеме какъвто и да било ангажимент, както е поискал Тръмп, той беше уволнен и публично обруган. За уволнението обичайно Тръмп посочи противоречиви причини, което Коми прие като злепоставяне.
Може Коми да е наранен и разгневен. Но точно Коми беше всичко друго, освен анти-Тръмп активист. Няколко дни преди президентските избори през ноември м. г. като шеф на ФБР Коми обяви, че ведомството му отново води разследване срещу Хилъри Клинтън във връзка с аферата с имейлите. Нищо не излезе от това, но допринесе за поражението на Клинтън. Характерна черта на Коми е неговото чувство за дълг. Това е чуждо на Хилъри Клинтън, а на егомана Тръмп изобщо не му е познато.
Джеймс Коми даде ход на демонтажа на Доналд Тръмп. С него и с «руската връзка» се занимават четири комисии в Конгреса и един спецследовател на правосъдното министерство. Как ще приключи всичко това, не е известно. Но никога не е имало президент, който толкова скоро след встъпване в длъжност да е толкова близо до провала, както Тръмп.
Авторът Курт Кистер е главен редактор на реномирания германски в. «Зюддойче цайтунг», откъдето препечатваме коментара му. Преводът е на Клуб Z.
Свързани новини:
- И Видин обявява грипна епидемия
- Без безплатни бързи тестове за грип
- Приложение на „Майкрософт” ще ни предупреждава за сайтове с фалшиви новини
- Опозиционерът Хуан Гуайдо се обяви за временен президент на Венецуела
- Жената, нападнала медик в Горна Оряховица, е с повдигнато обвинение
- Руската ВТБ: Заложници сме на нарастващ конфликт между Тръмп и Конгреса
- Ивелин Попов се настани в хотела на "Ростов" в Доха, ще подписва
- Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС
- Паредес се отдалечава от ПСЖ
- Прекратиха търсенето на самолета със Сала поне за днес
- Погба носи тузарски костюм със своите инициали
- Зафиров: Цената на Неделев е висока
- Емери: Арсенал работи по трансфера на Суарес
- Зафиров: Неделев отхвърли ЦСКА и Лудогорец, търсим нападател и ляв бранител
Виж всички новини от 2017/06/09