08/11/17 13:17

Григор Димитров отпадна от турнира в Монреал

Григор Димитров отпадна от "Мастърс"-а в Монреал след загуба от холандеца Робин Хаазе 6:7 (3), 6:4, 1:6. Това е първата загуба на българина от този съперник. Първият сет вървеше гейм за гейм, но бяха очевидни колебанията на Димитров при негов сервис. В крайна сметка двамата тенисисти не успяха да се пробият и стигнаха до тайбрек. Там Григор Димитров допусна две двойни грешки и загуби със 7:3 точки. По време на втория сет българинът показа по-активна и атрактивна игра. В петия гейм той успя да пробие Хаазе, но веднага след това холандецът върна пробива и изравни за 3:3. Последва размяна на геймове за 4:4. Деветият гейм бе най-оспорваният в мача, след като Димитров на три пъти стигаше до възможност за пробив, но и в трите случая не успяваше да постигне целта си. При четвъртата точка за пробив Хаазе направи двойна грешка и така се стигна до 5:4 за Димитров. След това той успя да затвори сета с 6:4. В решаващия трети сет Григор Димитров допусна ранен пробив за 1:3 и след това се срина. Той загуби следващите три гейма и съответно сета с 1:6. Така отпадна и от турнира.