08/28/17 20:31

Нова победа за националите ни по волейбол на Европейското първенство

/КРОСС/ Националният отбор на България по волейбол постигна втора поредна победа на европейското първенство. Този път воденият от Пламен Константинов тим победи убедително с 3:0 (25:22, 28:26, 25:17) Словения в директния сблъсък за второто място в група С на турнира. Именно там се очаква да остане отборът ни, освен ако фаворитът Русия не допусне някаква драматично разгромна загуба от Испания в последния мач от групата. Първото място в групата отрежда директно участие на четвъртфиналите. Заелият второто място, където е България пък ще трябва да изиграе мач повече и да премине през плейофен кръг, където да се изправи срещу третия в група А. Кой ще е съперникът ще се реши от двубоя между домакина Полша и Естония. Ако очакваното се случи и Полша победи, то съперник на България ще е Финландия. При сензационен успех на Естония, то тимът ни може да се падне и срещу Полша.