07/09/10 18:57

Словения поведе с 2:0 победи срещу България след първия ден

Словения поведе с 2:0 победи срещу България след първия ден от срещата от втория кръг на група 2 на зона Европа/Африка за купа "Дейвис". Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 6:1, 1:6, 0:6, 3:6 от Блаж Кавчич във втория сингъл. 302-ият в света Димитров започна отлично мача и взе първия сет с 6:1, но до края Кавчич, който е със 145 позиции по-напред в ранглистата на АТП от хасковлията, доминираше и даде общо пет гейма на съперника си, за да триумфира след по-малко от два часа и половина игра. В първия сингъл за деня на черве...