07/18/10 18:28

Дани Педроса спечели състезанието за Гран При на Германия

Дани Педроса (Испания) с Хонда спечели състезанието в клас Мото GP за Гран При на Германия, осми кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Педроса записа време 28:50.476 минути и изпревари своя съотборник и лидер в генералното класиране за сезона Хорхе Лоренсо (Испания) с Ямаха, който стартира от първа позиция. Лоренсо остана на 3.355 секунди, а трети завърши Кейси Стоунър (Австралия) с Дукати, на 5,257 секунди. Световният шампион Валентино Роси (Италия) с Ямаха завърши четвърти в първото си състезание, откакто преди шест седми...