09/04/10 23:51

Испания излъга Гърция и е на четвъртфинал

Испания се класира за четвъртфиналите на Световното първенство в Турция след много драматична победа. „Ла Фурия” надделя с 80:72 точки срещу Гърция и в следващата фаза ще се изправи срещу Сърбия. Най-резултатен за действащите шампиони бе Хуан Карлос Наваро с 22 точки, а Руди Фернандес завърши с 14. Николаос Зизис и Димитриос Диамантидис отбелязоха по 16 точки за гърците, а Софоклис Скорцанитис добави 13. Гърците започнаха по-добре мача и поведоха с 4:0 след два поредни коша на Никос Зисис и Димитриос Диамантидис. Все пак Испания постепенно н...