09/04/10 21:18

Сърбия с драматична победа над Хърватия

Отборът на Сърбия стана първият четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол за мъже след драматична победа със 73:72 (19:27, 15:9, 20:14, 19:22) над Хърватия. Хърватите започнаха по-добре мача и в края на първата четвърт дръпнаха с 8 точки при 27:19, което беше най-голямата преднина в тяхна полза в срещата. Сърбите постепенно намериха играта си и стигнаха до обрат в резултата още в началото на третата част, а 4:24 минути преди края дори изградиха аванс от 64:57. Със силни изяви в края хърватите стигнаха до 72:72 само 5,9 секунди пр...