09/06/10 12:20

Атлетическият тим на Европа спечели Междуконтиненталната купа

Сборният атлетически тим на Европа спечели за първи път в историята Междуконтиненталната купа. По време на финалите в Сплит дамският и мъжкият отбор, водени съответно от холандката Силвия Барлак и президентът на Българска федерация лека атлетика Добромир Карамаринов, събраха в двата дни на състезанието 429 точки. Тимът на Америка остана втори с 419,5 точки, третото място зае Африка с 292 точки, а четвърти е отборът на Азия и Пасифика с 286,5 точки. „Това беше прекрасен финал на един успешен сезон за европейската атлетика", коментира от Сплит ...