09/06/10 22:54

Русия си осигури среща със САЩ, но се измъчи с Нова Зеландия

Русия се класира на четвъртфинал на Световното първенство по баскетбол, след като победи Нова Зеландия със 78:56. По този начин Сборная си осигури среща на високо ниво в следващия етап – на 9 септември срещу САЩ. Новозеландците показаха, че заслужават мястото си в Топ 16, като измъчих а много съперника, и играха много кораво. Руснаците отбелязаха само един кош в продължение на шест минути в началото на двубоя, но Нова Зеландия не се откъсна с много, а поведе само с 9:2. Последва точно същата серия – от 9:2, но в полза на Русия, и резултатът бе...