11/10/10 23:53

Челси се измъчи, Арсенал с рутинна победа, Ливърпул отново се издъни

Лидерът в Премиършип Челси постигна много трудна и измъчена победа с минималното 1:0 при домакинството си на Фулъм от 12-я кръг на Премиършип. Домакините започнаха силно мача и имаха надмощие, но сериозни пропуски направи Дидие Дрогба. Все пак „сините” поведоха в 30-та минута, когато Саломон Калу подаде към Майкъл Есиен, който засече топката с глава и я прати в долния десен ъгъл на вратата на Шварцер. През второто полувреме футболистите на Челси продължиха да имат надмощие, но пропуснаха да решат мача по-рано. Жозе Босингва получи контузия ...