11/14/10 16:48

Фетел стана най-младият световен шампион във Формула 1

Германският пилот на Ред Бул Себастиан Фетел стана най-младият световен шампион в историята на Формула 1, след като спечели състезанието за Голямата награда на Абу Даби. Това бе последният старт от калаендара на Формула 1. Фетел става първият германец, който печели световната титла след Михаел Шумахер. Фетел, който започна надпреварата за Гран При на Абу Даби от пол-позишън, нямаше особени проблеми да спечели последния старт за сезона в "кралските гонки" на пистата "Яс Марина" с време 1:39:36.837 часа. Британският пилот на Макларън Люис Хамил...