12/17/10 16:31

Казийски с 16 точки при втора победа на Тренто в Доха

Защитаващият титлата си Тренто се наложи над Дрийн Боливар от Аржентина с 25:16, 25:15, 23:25, 25:22 и записа втора победа в група В на световното клубно първенство по волейбол в Доха (Катар). Българският ас Матей Казийски игра като титуляр за европейските шампиони и завърши с 16 точки (10 от атака, 5 от блок и 1 от сервис). Другият българин в състава Цветан Соколов влезе като резерва в третия и в четвъртия гейм, но не успя да запише актив. Най-резултатни за италианците бяха Османи Хуанторена и Ян Стокр с по 18 точки. С успеха Тренто си гаран...