10/15/11 11:32

СП по гимнастика: Китаец доминира при мъжете, САЩ и Русия взеха титлите при дамите

Китаецът Чън Ибин спечели четвъртата си световна титла на халки, след като триумфира във финала на този уред на световното първенство по спортна гимнастика в японската столица Токио. Чън, който е и олимпийски шампион от Пекин'2008, получи оценка от 15.800 точки. За Чън това е втори златен медал от Токио след този в отборното класиране. Втори и трети на халки се наредиха съответно Артур Набарете Дзанети (Бразилия) с 15.600 точки и световният шампион в многобоя Кохей Учимура (Япония) с 14.633 точки. Във финала на земя титлата спечели Кохей Учимур...