10/27/11 18:44

Първият мач на Боримиров за Мюнхен 1860 - сред най-добрите дебюти в историята на Бундеслигата

Даниел Боримиров игра цели 9 години за немския Мюнхен 1860, в които записа 214 мача и реализира 32 гола. Един от най-запомнящите се мачове за българския футболист обаче си остава неговият дебют за „лъвовете”. На 12 август 1995 година в първия кръг на сезона Мюнхен 1860 гостува на „Милернтор-Щадион” на Санкт Паули и губи с 2:4. Даниел Боримиров започва в своя дебют като титуляр в халфовата линия на отбора и реализира и двата гола за 1860. В 38-а минута юношата на Левски открива резултата в мача, а в 82-а с втория си гол намалява преднината на Са...