12/08/13 10:40

Канзас Сити е новият шампион на САЩ

Спортинг Канзас Сити триумфира с трофея на Мейджър Лийг Сокър в САЩ, след като победи Риъл Солт Лейк на финала, след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят завърши 1:1 след като Алваро Саборио откри за гостите в 52-та минута, а Аурелиен Колин изравни в 76-та. Колин отбеляза и решителната дузпа, донесла титлата на Канзас Сити - първа за тима от 2000-та година насам. Изпълнението на наказателните удари бе най-дългото в историята на финалите, а накрая отбелязаната от Колин дузпа, и спасената от Джими Нилсън след това, донесе успеха на Канз...