06/26/10 20:27

Уругвай се класира за чертвъртфиналите след победа с 2:1 срещу Южна Корея

Уругвай се класира за чертвъртфиналите след победа с 2:1 срещу Южна КореяУругвай победи с 2:1 Южна Корея в първия осминафинален мач на Мондиал 2010 и се класира за четвъртфиналите за първи път от 1970 година насам. В следващата фаза Уругвай  ще играе с победителя от мача САЩ - Гана, който е по-късно в събота. И двата гола за Уругвай отбеляза голмайсторът на Аякс Луис Суарес. Той откри резултата още в седмата минута след вратарска грешка.  Диего Форлан  центрира в наказателното поле, вратарят Рьон-Сун Юн се размина с топката и Суарес вкара на празна врата.Южна Корея започна второто полувреме по-активно и  успя да изравни в 66-та минута. Чун-Йон Лий вкара с глава след центриране от пряк свободен удар.В следващите минути Уругвай на два пъти имаше възможност отново да поведе, но Суарес изпусна  положенията.  В 80-та минута обаче той се реваншира за пропуските и...