07/10/10 23:30

Германия спечели третото място след 3:2 срещу Уругвай

Германия спечели третото място след 3:2 срещу Уругвай Германия спечели третото място на световното първенство по футбол в Република Южна Африка, след като надделя над Уругвай с 3:2.При непрестанен дъжд на "Нелсън Мандела Бей Стейдиъм" в Порт Елизабет двата отбора направиха красив, динамичен и оспорван мач. В отбора на Германия по различни причини отсъстваха няколко от титулярите, сред които Клозе, Подолски, Лам.В 19-тата минута голмайсторът на германците се възползва от неумело отбит от вратаря на Уругвай Муслера далечен удар на Швайнщайгер и отбеляза отблизо за 1:0. С този гол Мюлер се изравни в чебото на класирането на голмайсторите на Мондиала с Вийя от Испания и Снайдер от Холандия, на които обаче им предстои още един мач.Девет минути по-късно играчът на италианския "Палермо" Едисон Кавани изравни за Уругвай, като...