07/11/10 17:29

Испания или Холандия с първа титла от световно първенство?

Испания или Холандия с първа титла от световно първенство?Елитният клуб на футболните свръхдържави, печелили световната шампионска титла, очаква попълнение. Към Уругвай, Италия, Германия, Бразилия, Англия, Аржентина и Франция в неделя вечер ще се прибави ново име. Историческият пробив ще направи един от двамата финалисти на първенството в Южна Африка - Испания или Холандия.Холандците вече два пъти – през 1974 и 1978 година играха на финали, но и двата пъти загубиха от домакините на първенствата – Германия и Аржентина.Испания е на финал за първи път в своята история. Досега нейният отбор два пъти бе стигал до четвъртфинал.Холандците спечелиха досега всичките си мачове ва Мондиала. Испанците загубиха още първи си мач – 0:1 от Швейцария.На полуфиналите Холандия отстрани Уругвай, а Испания – Германия.Финалният мач ще даде отговор и на въпроса кой ще...