07/28/10 06:33

Литекс с равенство, ЦСКА с първа победа в евротурнирите

Литекс с равенство, ЦСКА с първа победа в евротурниритеСъс смесен успех преминаха поредните мачове на български отбори в европейските клубни турнири по футбол.В първи мач от третия квалификационен кръг в турнира на Шампионската лига шампионът Литекс като домакин направи 1:1 със словашкия Жилина.През първото полувреме ловчанлии бяха по-активни, но така и не успяха да отбележат гол.В началото на второто полувреме домакините продължиха безплодните опити да създадат опасни голови положения. Вместо това обаче при една от контраатаките си гостите от Словакия успяха да поведат с гол в 66-тата минута на Томаш Майтан.Едва тогава атаките на литекс станаха по-масирани и ефективни и при една от тях в 79-тата минута Том изравни след центриране на Ивелин Попов.Реваншът е следващата седмица и, за да се класира, Литекс ще се нуждае от задължителна...