08/27/10 09:55

ЦСКА и Левски влязоха в групите на Лига Евопа, Литекс отпадна

ЦСКА и Левски влязоха в групите на Лига Евопа, Литекс отпаднаЦСКА и Левски ще играят в групите на Лига Европа, след като в четвъртък вечерта "сините" успяха да победят шведския АИК с 2:1 в София (0:0 в първия мач), а червените завършиха като гост 2:2 (3:0)срещу много слабия уелски отбор ТНС. Литекс отпадна от турнира след втора загуба от унгарския Деберцен – с 2:1 (2:0) в Ловеч. Левски успя да вземе много трудна победа срещу шведския шампион пред повече от 20 000 души на Герена с голове на новите попълнения Дани Младенов и Гара Дембеле. Шведите успяха да поведат в мача още в 11-та минута след груба грешка на вратаря Божидар Митрев. Той не успя да хване топката при центриране на гостите и Бангура от близко разстояние откри за гостите. Само за 3 минути обаче - между 49-та и 51-та Левски успя да обърне срещата. Първо холандецът Мюлдер...