10/05/10 08:44

Победа и срещу Испания с явно превъзходство

Победа и срещу Испания с явно превъзходствоВ първия си мач от третата групова фаза на Световното първенство по волейбол във Флоренция България победи Испания с 3:1 (25:21, 27:25, 26:28, 25:18). Резултатът не дава пълна представа за значителното превъзходство на българските волейболисти, което обаче те в отделни периоди на мача лесно пропиляваха.В първия гейм резултатът се движеше точка за точка до второто техническо прекъсване при 16 на 15 за българите. В този момент те засилиха атаката и блокадата си и заиграха по-активно в защита, което бързо доведе до серия точки за тях. Геймът приключи при 25:21.Българите започнаха по същия начин и втория гейм и бързо натрупаха сериозна преднина от 6-7 точки. При 12:6 обаче съперниците ни "се събудиха", а концентрацията в българското поле спадна драстично. Испанците в един момент...