10/10/10 23:55

Бразилия е световен шампион по волейбол за трети пореден път

Бразилия е световен шампион по волейбол за трети пореден пътОтборът на Бразилия стана световен шампион по волейбол за мъже за трети пореден път, след като във финалния мач в Рим разгроми отбора на Куба с 3:0 (25:22; 25:14; 25:22).И в трите гейма бразилците нито веднаж не дадоха повод за съмнение в превъзходството си. В първата фаза та първенството младият кубински отбор успя да победи бразилците с 3:2. В този мач обаче бе очевидно силно респектиран от съперниците си и не успя да покаже почти нищо от играта, с която отстрани България и Сърбия по пътя към финала.Третото място на първенството остана за Сърбия, която по-рано в неделя надделя над домакините от Италия с 3:1.По-нататък в класирането се наредиха Русия, САЩ, България и Германия.