10/29/10 21:32

Йовов оздравя, готов е за „Лил”

Христо Йовов попадна в групата на „Левски” за мач за първи път от един месец, през който лекува контузия. „Синият” ветеран обаче очевидно е оздравял, след като беше включен от наставника Ясен Петров в списъка от 18 футболисти, на които той ще разчита днес срещу „Локо” (Пд). Техничарят с прякор Бижутера не е играл от разгрома в Лисабон на 30 септември, когато „Левски” падна с 0:5 от „Спортинг”. В четвъртък обаче на стадион „Георги Аспарухов” гостува „Лил” в ключов мач от група С на Лига Европа и за домакините е добре, че ще могат да разчитат на един от най-опитните си играчи. От групата на „сините” отпадна Андвеле Слори, който получи травма при победата с 5:0 над „Ботев 2002” (Пловдив) от елитната юношеска група във вторник. Холандецът, който още не е показал качествата си след трансфера на „Герена”, ще поднови нормални тренировки в началото на следващата седмица и може би ще бъде на разположение за срещата с „Лил”.