02/12/11 17:48

Юнайтед спечели дербито на Манчестър

Юнайтед спечели дербито на Манчестър Манчестър Юнайтед победи в събота един от основните си съперници за титлата в Англия Манчестър Сити с 2:1. Спечелвайки 159-ото градско дерби, отборът на Димитър Бербатов се откъсна на 8 точки от съгражданите си.След първовачално по-активна игра на Сити домакините от Юнайтед постепенно наложиха своя стил на игра през първото полувреме и поведоха с гол на Луиш Нани в 41-та минута.Ролите се размениха през втората част и Манчестър Сити стигна до изравняване в 65-тата минута. След изстрел на Един Дзеко топката се отклони от гърба на съотборника му Давид Силва и влезе в ъгъла на вратата.Веднага след това Алекс Фергюсън реши да промени схемата на игра с петима халфове и един нападател, с която бе започнал. На мястото на Андерсон влезе Бербатов, което помогна играта отново да бъде пренесена в...