05/08/11 12:47

НБА: Бостън намали на 1-2 срещу Маями, Мемфис поведе на Оклахома

Бостън, САЩ /КРОСС/ Финалистът в НБА от миналата година Бостън Селтикс победи като домакин Маями Хийт с 97:81 и намали изоставането си на 1-2 победи в серията. Мачът започна равностойно, като на полувремето гостите водеха 46:44. През третата част домакините обърнаха резултата в своя полза, разликата достигна 10 точки при 60:50, но 7 минути преди края на четвъртината гардът на гостите Дуейн Уейд се приземи при опит за пробив върху плеймейкъра на Бостън Ражон Рондо, като при падането Рондо размести лакътя на лявата си ръка и по всичко личеше, че сезонът за гарда е приключил, но той се завърна за последната част и игра почти през цялото време само с дясната си ръка, което не му попречи да ръководи перфектно играта на Селтикс.
Източник: Информационна агенция КРОСС