05/19/11 08:27

Отборът на Порто е новият носител на Лига Европа

Дъблин, Ирландия /КРОСС/ Отборът на Порто е новият носител на турнира Лига Европа. Това стана факт, след като драконите успяха да победят на финала другия португалски отбор Брага с 1:0 на стадион "Дъблин Арена" в ирландската столица. Възпитаниците на Андре-Вияш Боаш показаха и в този мач грамотен и красив футбол и заслужено грабнаха за втори път това отличие в историята си. Мачът започна с тактическо надлъгване и борба кой повече да владее топката. И Порто, и Брага създадоха някои много добри положения за гол, но не успяха да се възползват от тях. В 44-та минута обаче, Гуарин нахлу по дясното крило и центрира към Фалкао, който се бе позиционирал много добре и с глава, в стил Йордан Лечков срещу Германия от САЩ`94, успя да запечата вратата на Артур с 17-ия си гол в Лига Европа този сезон. Така завърши и първото полувреме на двубоя.
Източник: Информационна агенция КРОСС