06/22/11 10:47

Четвърта шампионска титла на Гергана Апостолова в Ню Йорк и осма поредна в САЩ

Гергана Апостолова, която преди месец спечели втора Европейска титла в Италия, за четвърти пореден път стана Шампион на ката на Международния Отворен Турнир „All American Open“.Първенството се проведе на 18-ти Юни в Ню Йорк, в залата на „Хънтър Колеж“ в Манхатън.
В този престижен турнир, за разлика от другите турнири, в дисциплина „ката“, мъже и жени участват заедно. Гергана Апостолова надигра за пореден път своята конкуренция, включваща тази година 7 мъже и 7 жени, и побеждавайки Световната Шампионка от 2009г. – японката Мируйо Ито.
Другите възпитаници на световния шампион Емил Костов също постигнаха шампионски титли.
Захари Дамянов постигна невероятен успех, преборвайки 6-ма съперници още в редовното време.С тази своя класация, той неимоверно бе включен сред фаворитите в предстоящото 10-то Световно Първенство на без-категории, което се провежда през 4-ри години и е „Олимпиадата“ в Карате Киокушин. Характерното за Първенството в Америка тази година бе, че в него взеха участие най-добрите каратеки в Света, в лицето на Световния Шампион на без-категории от 2007г. Евертън Техиера, небезизвестния Лечи Курбанов, представителя на Япония Шохей Арата, многократния Европейски Шампион Алехандро Наваро и др..
Другите шампиони:
• Пола Момчилова (12 год.)- Шампион на кумите и трета на ката;
• Константина Алтъпармакова (13 год.) се класира първа на ката и трета на кумите;
• Борил Маринов (12 год.) надви своите опоненти и стана Шампион на кумите;
Веднага след първенството, на 19-ти Юни, Сенсей Костов и Гергана Апостолова взеха участие в традиционния Семинар, чийто инструктор бе Президента на Международната Карате Организация Киокушинкайкан – Канчо Шокей Мацуи.