06/26/11 18:04

Формула 1: Фетел с Гран При на Европа във Валенсия

Формула 1: Фетел с Гран При на Европа във ВаленсияСветовният шампион Себастиян Фетел с Ред Бул спечели състезанието за Голямата награда на Европа във Валенсия във Формула 1.Германецът държа първата позиция от старта до финала, без нито за мит да даде повод за съмнения във превъзходството си.Втори след над 10 секунди финишира испанецът Фернандо Алонсо с Ферари, който тръгна четвърти, но заедно със съотборника си Маса успя да направи блестящ старт и да остави зад себе си Луис Хамилтън с Макларън.Трети е вторият пилот на Ред Бул, австралиецът Марк Уебър на повече от 27 секунди от победителя.Тимът на Макларън нямаше добър ден, за което допринесоха и някои технически проблеми. Хамилтън остана четвърти, а победителят в предишния старт в Канада Дженсън Бътън – едва шести. Пети се класира бразилецът Фелипе Маса с Ферари.Нико Розберг с Мерцедес е...