07/01/11 21:18

България се класира за финалите в Световната лига по волейбол

Българският мъжки национален отбор по волейбол успя да се класира за финалите на Световната лига, които ще се проведат в края на следващата седмица в Полша.Отборът ни остана втори в своята група, но по регламент право за участие във финалния турнир освен домакините и победителите в четирите групи (Бразилия, Русия, Аржентина и Италия) получават и трите най-добри отбора от класиралите се на второ място.Успехът си българите дължат на загубата на Сърбия в последния й мач в група „С” от Аржентина и на едната точка, спечелена от самите тях в последния им мач срещу Русия за загубата с 2:3. Така Сърбите останаха с 21 точки – с една по-малко от нашите волейболисти.След като в четвъртък във Варна в първия си мач с Русия с отлична игра надделя с 3:1 и взе „чисти” 3 точки, в петък  българският отбор...