08/22/11 14:50

"Милан" би с 2:1 "Ювентус" и спечели Купата на Берлускони

Отборът на „Милан“ победи с 2:1 тима на „Ювентус“ и спечели за 12-и път двубоя за купа „Луиджи Берлускони“ в чест на бащата на боса на „росонерите“ Силвио Берлускони. Шампионите надвиха своя противник с два страхотни гола още през първото полувреме на срещата. Първо в 9-ата минута Кевин-Принс Боатенг реализира гол със странична ножица, а малко по-късно Кларънс Зеедорф се разписа от свободен удар, като, преди да влети в мрежата на Джанлуиджи Буфон, топката се удари в страничната греда. Почетното попадение за „Ювентус“ беше дело на новото попълнение Мирко Вучинич. Минути преди началото на двубоя футболистите на „Милан“ показаха на публиката спечелената преди две седмици в Пекин Суперкупа на Италия, която беше завоювана в двубой срещу „Интер“. Бившата звезда на „Милан“ Андреа Пирло пък игра на „Сан Сиро“ за първи път от 10 години срещу своите съотборници, но въпреки това беше посрещнат с аплодисменти от тифозите.