08/26/11 13:02

Българското участие приключи безславно

Българското участие приключи безславно Българското участие в европейските клубни турнири по футбол, както се очакваше, приключи напълно безславно. След като в предишните кръгове отпаднаха Левски и Локомотив (София), в четвъртък вечер ги последваха и ЦСКА и Литекс. ЦСКА завърши наравно 1:1 с румънския Стяуа в София и след загубата с 0:2 преди седмица напусна турнира Лига Европа в подножието на неговата групова фаза. Румънците поведоха в 72-та минута, бразилецът Платини изравни в 81-та, като мачът не се отличаваше с нищо интересно, като домакините не успяха да наложат предимство въпреки 25-те хиляди привърженици на трибуните. Преди това в Киев Литекс падна втори път от Динамо – този път с 0:1 – и отпадна със същия общ резултат – 1:3. Загубата в украинската столица бе четвъртата поред за...